Aktualności

08 maja 2017 20:01 | Aktualności

TARGI EDUKACYJNE

Wielkie emocje, stres, obawa, lęk po tegorocznych egzaminach gimnazjalnych już opadły. Nastał czas wyboru szkoły ponadgimnazjalnej przez uczniów. Dlatego też, aby im pomóc, nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przyszłych absolwentów gimnazjum. Dnia 26 kwietnia 2017 roku w Ośrodku Kultury w Mirosławcu odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjum w Mirosławcu. Gościliśmy również gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Piecniku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną 11 szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu, Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu, Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku, Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie, ZSP w Kaliszu Pomorskim, Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile, Zespołu Szkół nr 4 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu, Technikum Leśnego w Warcinie, Prywatnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, ZSP w Czaplinku oraz ZSP
w Drawsku Pomorskim.

Wszyscy przedstawiciele placówek ponadgimnazjalnych - nauczyciele i uczniowie z tych szkół prezentowali profile klas dla uczniów gimnazjum, zajęcia pozalekcyjne, a także liczne dodatkowe działania, jakie prowadzą, np. jazda konna dla uczniów, wyjazdy integracyjne, obozy, wycieczki, działalność samorządów szkolnych czy działalność szkolnych gazetek.

Nasi uczniowie z zainteresowaniem słuchali wystąpień gości. Po zakończonych prezentacjach zapoznali się z ulotkami szkół oraz zaopatrywali się w podania do wybranych przez siebie placówek na przygotowanych przez poszczególne szkoły stoiskach promocyjnych.

Tegorocznym trzecioklasistom życzymy powodzenia w wyborze własnej, dalszej drogi edukacyjnej. Mamy nadzieję, że Targi Edukacyjne pomogą im w tych decyzjach.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Ośrodka Kultury w Mirosławcu wraz z pracownikami za pomoc w organizacji targów oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie poczęstunku dla naszych uczniów i zaproszonych gości.

 

 

Przeczytano: 697 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

LIBRUS SYNERGIA